Sunday, July 26, 2009

بیانیه جدید کروبی : خود را برای اقدام های بعدی آماده کنید / باید به دنبال وحدت نیروها باشیم

سحام نیوز : دبیرکل حزب اعتمادملی بر وحدت نیروها و تداوم کار منسجم حزبی و تشکیلاتی اشاره کرد و گفت : " " نباید از شرایط سختی که پیش رویمان قرار گرفته است ناامید شویم بلکه باید در اندیشه حرکت باشیم زیرا ما یک حزب هستیم و هدف ما تنها شرکت در یک انتخابات نیست بلکه ما یک تشکیلاتی هستیم که باید در چارچوب نظام جمهوری اسلامی برای پیشبرد جریان اصلاحات به حرکت خود ادامه دهیم ."
مهدی کروبی در جمع اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی در اعتراض به حوادثی که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم روی داد تاکید کرد : " پس از انتخابات دهم حوادث ناگواری روی داد که پس از پیروزی انقلاب تازگی داشت رفتارهایی صورت گرفت که در شان ملت فهیم و با شعور ایران نبود چرا که این مردم تنها به نتیجه انتخاباتی اعتراض داشتند که ان را مشروع نمی دانستند و دولت برآمده از ان را قبول نداشتند ولی آیا باید با گلوله به اعتراضات انها پاسخ داده می شد . "
وی خطاب به اعضای حزب خود گفت : " وقتی در یک انتخابات چنین حوادثی روی داه است نمی توان سکوت کرده و عقب نشینی کرد بنابراین باید به مصمم تر از گذشته به راهمان ادامه دهیم و کار حزبی را منسج تر از گذشته پیگیری کنیم . " مهدی کروبی با اشاره به تعرضاتی که به روحانیت صورت گرفته است گفت : " این روزها کسانی که حتی در عرصه انقلاب حضور نداشته اند به اهانت به برزگان و شخصیت هایی می پردازنند که از مبارزان این انقلاب و خدمتگزاران این نظام بوده اند و متاسفانه اکنون شاهد ان هستیم که به برخی مراجع عظام با تندی برخورد کرده و چهره ها و شخصیت هایی چون آقای هاشمی و ناطق نوری و عبدالله نوری را مورد تعرض قرار می دهند نباید اجازه دهیم چنین رفتارهایی تکرار شود." کروبی خطاب به همراهان حزبی خود گفت : " شما باید خود را برای اقدام های بعدی آماده کنید و در چارچوب نظام جمهوری اسلامی کارتان را انجام دهید و این را بدانید که کار سیاسی هزینه دارد ولی این هزنیه ها نباید موجب آن شود که کار را نیمه راه رها کنید . " کروبی افزود : " حوادث ناگواری که پس زا انتخابات روی داد در طول 30 سال پس از انقلاب تازگی داشت و البته موجب خدشه وارد شدن به نظام جمهوری اسلامی ایران شد . متاسفم از اینکه اکنون فرزندان شهید به اتهام دفاع از حق خودشان کتک می خورند و یا کسانی که جبهه رفته اند اکنون در زندان ها هستند . بنابراین نمی توان این گونه حوادث را دید و سکوت کرد بلکه باید فعال تر و جدی تر از گذشته به حرکت ادامه دهیم . " وی با تاکید بر اینکه اکنون وضعیت بدی بر اصلاح طلبان تحمیل شده است گفت : " اکنون سرنوشت بدی بر ما تحمیل شده و لی باید تنگناها را تحمل کنیم و روحیه خود را حفظ کنیم و به راهمان ادامه دهیم . " وی توضیح داد : " در چنین شرایطی که بر ما تحمیل شده است باید در اندیشه تقویت و حفظ و انسجام وحدت نیروها باشیم و البته وحدت حزبی خود را نیز حفظ کنیم . در این عرصه اگر انتقاداتی نیز نسبت به یکدیگر داریم باید با حفظ حرمت ها بیان شود چرا که اکنون روزهای سختی را پیش رو داریم که باید همه درکنار یکدیگر برای رسیدن به هدفمان حرکت کنیم . " کروبی توصیه کرد : " در این فضایی که پیش رویمان قرار گرفته است باید اخلاق سیاسی را رعایت کرده و هیچ گاه به تخریب یکدیگر روی نیاوریم بلکه باید تنها در اندیشه حفظ وحدت نیروها باشیم .
کروبی همچنین گلایه هایی را از رسانه ملی داشت که بار دیگر اقدام به پخش گزینشی سخنان وی کرده بود . وی در این باره گفت : " ما معتقدیم که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دهم از قبل مهندسی شده بود و بنابراین این شرایط بر ما تحمیل شد ولی متاسفانه برخی از خبرگزاری ها و البته رسانه ملی با عدم رعایت اخلاق حرفه ای اقدام به پخش گزینشی سخنان بنده کرده اند به طوری که مفهوم ان به درستی منتقل نشده است . " وی تاکید کرد : " من در یک جسله حزبی سخنانی را مطرح کرده ام که منتشر شده است . در این جلسه در برابر سخنان و سوالاتی که همراهان حزبی در تحلیل حوادث انتخابات اخیر مطرح می کردند از نتیجه انتخاباتی که مهندسی شده است انتقاد و اعتراض کردم و گفتم که نتیجه این انتخابات مهندسی شده است وما دولت برآمده از ان را مشروع نمی دانیم ولی هرگز این موجب نمی شود که از راهی که می ریم کناره گیری و عقب نشینی کنیم و همواره در عرصه حضور داشته و انتقادات خود را مطرح می کنیم . " وی از همراهان حزبی خود درخواست کرد که تمام تلاش خود را برای پیشرفت کار حزبی خود به کار بندند

No comments:

Post a Comment